• החלפת שערי מטבע

אזור אישי
תוצאות החיפוש שלך

השקעות נדל"ן בפנמה - קנית נכס להשקעה בפנמה

פורסם ע''י admin ב 07/02/2017
| 0

השקעות נדל״ן בפנמה - מבוא

הרפובליקה של פנמה נמצאת באמריקה המרכזית ושוכנת לחופי האוקיינוס השקט והאיים הקריביים. מדובר במדינה מפותחת עם בניינים ומגדלים מרהיבים השוכנים למים הצלולים. האקלים הטרופי ומיקומה הבולט בנתיב הסחר הבינלאומי הופך את פנמה לאזור מרכזי להשקעה בנדל״ן. בין אם אתה מעוניין בבית, נכס יפה באזור הררי או בית על החוף, פנמה מציעה את כל אלה במחיר זול ובאפשרויות קלות לרכישה. אף על פי כן, כלכלת פנמה היא בפיתוח ולכן על הנייר המחירים הם מאוד זולים. כלומר, אתה יכול למצוא בפנמה נכסים שווים ביותר, שבמקומות אחרים לא תוכל להרשות לעצמך לרכוש.

באילו ערים הכי כדאי להשקיע בפנמה?

פנמה סיטי היא העיר המרכזית שבה משקיעים רבים מוצאים עניין. פנמה סיטי היא עיר נוחה וכן בעלת מטרופולין מפותח ביותר. רוב המשקיעים הזרים שמגיעים אל פנמה מופתעים לחלוטין לגבי כך שאין מדובר במדינת עולם שלישי, שהיא אינה מדינה מסוכנת, וכן המחירים שמוצעים להם מפתים ביותר. עיר נוספת בה משקיעים רואים כאוצר היא בוקס דל טורו אשר ידועה בשל המים הצלולים שלה וכמות התיירים שמגיעים אליה. בשל העובדה שפנמה ידועה במזג האוויר הטרופי שלה, נדל״ן הבנוי על החוף הפסיפי ואשר נבנה מדי שנה, יוצר עליות של ערכי הנדל״ן. עיר נוספת להשקעה היא קסקו וייחו, מדובר בעיר העתיקה של פנמה שהפכה בשנים האחרונות לאזור נחשק להשקעות נדל״ן, מאחר ומטיילים רבים עולים לראות את העתיקות שבה.

למה דווקא פנמה?

משנת 2000 החלה האטה משמעותית מבחינה כלכלית בפנמה עקב נסיגת כוחות הביטחון האמריקאיים, אשר היו המפרנסים העיקריים של עסקים מקומיים רבים. כמו כן, כפי שנאמר לעיל פנמה היא מדינה מרכזית בנתיב הסחר הבינלאומי מה שמוביל לכך שהיא מדינת סחר חשובה ולכן בין השנים 2004 ל- 2006 עלתה הכלכלה במדינה. יחד עם זאת, מרבית תושבי פנמה חיים מתחת לקו העוני. לאור כל האמור, אם אתה מעוניין להכפיל את היוקרה בחצי מחיר, נדל״ן בפנמה זו התשובה, כמות הנדל״ן בפנמה לרכישה היא גדולה, ולכן זה המקום להשקעה בנדל״ן. המחירים בפנמה נחשבים של מדינת עולם שלישי כאשר היוקרה והמותרות הוא ברמת עולם מערבי ועדכני.

מיסוי מקרקעין בפנמה החל על משקיע שהינו תושב חוץ

פנמה ידועה כמקלט מס, ולכן הדבר היחיד שחשוב לדעת בעניין המיסים של המדינה הוא שקיימת חובת הגשת דוחות כספיים שנתיים. יצוין כי בין ישראל לפנמה נחתמה אמנה המונעת כפל מס הקשור לנדל״ן, ולפיכך לפי האמנה מס על רכישת נדל״ן יועבר קודם כל למדינה בה הנכס מצוי ולאחר מכן רק אם ניתן למדינה שבה הרוכש הוא תושב. אמנה זו נחתמה בשנת 2014, וחלה משנת 2015, אמנה זו אף מנסה למנוע מצב של התחמקות ממיסים על הכנסה.

מאמרים קשורים :