• החלפת שערי מטבע

אזור אישי
header_image
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות. האם יש להציג אותן כרגע?
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות
תוצאות החיפוש שלך

השקעות נדל"ן בספרד

פורסם ע''י admin ב 16/12/2016
| 0

השקעות נדל"ן בספרד, ברצלונה ומדריד

בשנת 2008 פקד את כל אירופה משבר כלכלי חמור, שהביא בין השאר לירידה דרסטית במחירים של נכסי נדל"ן מקומיים. רק שבעוד שאר אירופה התאוששה יחסית מהר - בספרד המחירים עולים לאט... מה שמציג חלון של הזדמנות פז להשקעה בנכסי נדל"ן מרהיבים, במחירי רצפה, ובתשואה גבוהה - עבור אלה מבינינו שחושבים מהר. עוד על האטרקטיביות של השקעה בנדל"ן בספרד - לפניכם

השקעה בנדל"ן בספרד - ממש עכשיו הזמן הנכון

מאז המשבר הכלכלי בשנת 2008 באירופה, מחירי הנדל"ן בספרד נחתכו במחצית. מכל מדינות אירופה, דווקא ספרד שחוותה את המשבר ממקום של שגשוג - התרסקה כלכלית, הריבית צנחה לשפל מהנמוכים באירופה (מכמעט 18% לפני המשבר, לריבית שפל של 3.5% בתוך כחמש שנים), וגם שוק הנדל"ן התרסק, עם ירידות מחירים שנמשכו למעשה עד שנת 2014. בערים מרכזיות בספרד כמו ברצלונה ומדריד (הנחשבות כיום היעדים מספר אחת במדינה להשקעה בנכסי נדל"ן) נרשמו ירידות מחירים של 40% בעלות למ"ר מגורים (מ - 3,000 יורו למ"ר - ל 2,000 יורו למ"ר ואף פחות). בערים שמחוץ למרכז, המחירים ממילא נמוכים בכ 50% ביחס לערים אלה, וגם שם ניכרה ירידה משמעותית ברמת המחירים. מחירי השכירות נפגעו גם הם מן המשבר והם עומדים כרגע על כ - 10 יורו בממוצע למ"ר בערים הגדולות.

אין ספק בקרב מומחי הנדל"ן כי תהליך ההתאוששות בספרד כבר בעיצומו. לכן, ההשקעה בנדל"ן בספרד היא מתאימה לכל מי שמרגיש שהוא "איחר את הרכבת", למשל בהשקעות בנכסי נדל"ן בארה"ב, שרק לפני שלוש שנים מחירן היה נמוך בעד 30% ביחס למחירן היום.

משרד רואי החשבון מן המובילים בעולם, חברת PwC דירגה את ספרד כיעד מוביל ברמת האטרקטיביות שלו כיום להשקעות באירופה, ביחד עם הערים הגדולות של גרמניה ואירלנד.

הסיכונים בהשקעה בנדל"ן בספרד

כאשר בוחרים להשקיע בשווקים שנמצאים בעיצומו של משבר כלכלי או מייד לאחריו, חשוב לקחת בחשבון את המצב הייחודי בו נמצא השוק שתיכנסו אליו - ראשית - עליות המחירים הצפויות עשויות להיות פחותות מאלה שהוערכו; ושנית - זה עשוי לקחת זמן. לכן, השקעה בשוק כזה מתאימה למי שיש לו את הזמן להמתין, עד לעליות הערך הן בגובה השכירות והן בשווי הנכסים שנרכשו.

אזורים מובילים להשקעות בספרד

שתי הערים המסומנות כערים המומלצות למשקיעים בספרד הן ללא ספק מדריד וברצלונה, עם גרף מחירים והתאוששות שונה ביחס לשאר הערים והאזורים בספרד - ניראה כי השוקלים לרכוש נכס נדל"ני מניב להשקעה בספרד כיום - מומלץ להם לבדוק נכסי נדל"ן בשתי ערים מרכזיות אלה.

משכנתאות ומיסוי נדל"ן לתושבי חוץ בספרד

ספרד חומה על אמנת כפל מס מול ישראל, מה שמבטיח שלא תשלמו פעמיים מס על אותו הסכום, בספרד ובישראל. בספרד מסיס בעלות על נכסים הנקבעים על פי שווי הנכס ולא על פי גודלו; מס על הכנסות משכירות ומס רווחי הון, ואחרים. על מנת להבין באמת עד כמה אטרקטיבית תהיה כל עסקת נדל"ן בספרד - מומלץ לבחון בקפידה גם את היבטי המיסוי, עלות ריאלית למימון העסקה (למשל משכנתא) ועלויות נוספות, כגון חברת ניהול שתנהל את הנכס ותשכיר אותו. רק בחינה מעמיקה ואינדיווידואלית מול כל נכס על מאפייניו, מכירו, והפוטנציאל שלו - יניבו הבנה אמיתית בנוגע לאטרקטיביות שלו ולגובה התשואות שהוא יכול לספק לכם.

מאמרים קשורים השקעות נדל"ן בספרד :