• החלפת שערי מטבע

אזור אישי
header_image
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות. האם יש להציג אותן כרגע?
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות
תוצאות החיפוש שלך

השקעות נדל"ן במערב ארופה

בכל שנה מושקעים מאות מיליארדי דולרים של משקיעים בנדל"ן באירופה. ההשקעות בנדל"ן מניב מטפסות בעשרות אחוזים בכל שנה, והיעדים המובילים של משקיעים בנדל"ן מישראל הם מדינות מזרח ומערב אירופה, וארה"ב. הבחירה להשקיע בנדל"ן במדינות מערב אירופה היא בחירה מבוססת בעוגן כלכלי יציב. מהם המאפיינים של השקעה בנדל"ן במדינות מערב אירופה? מהם היעדים, המדינות והערים בהם הכי כדאי להשקיע, ומה עוד חשוב לדעת? על כך ועוד - לפניכם

מדינות מערב אירופה - כלכלה מבוססת והשקעה בטוחה

לאחר המשברים הכלכליים שלא פסחו על אף מדינה מבין המדינות האטרקטיביות להשקעה בנדל"ן מחוץ לישראל בשנים 2005-2008, ראינו עליית ערך יפה במדינות מערב אירופה, בניגוד לדשדוש תמוה בגוש המזרחי של היבשת. מדינות מובילות כמו בריטניה,  צרפת, שווייץ, ספרד, איטליה, גרמניה, אירלנד, ואחרות - נהנו מעליות ערך של מעל 40% בממוצע במחירי הנדל"ן מאז שנת 2008 ועד היום. אין ספק, שמי שרכש נדל"ן במדינות מערב אירופה לפני עשור - נהנה היום מערך גבוה משמעותית של הנכס שלו ותשואה יפה ביחס למחיר הרכישה.

האם מאוחר מדי להשקיע בנדל"ן במדינות מערב אירופה?

כיום, מתאפיינים נכסי הנדל"ן של מדינות מערב אירופה ביציבות ועליה נמוכה אך רציפה במחירים. בניגוד להשקעה במדינות מזרח אירופה (כמו רוסיה, אוקראינה, רומניה, הונגריה, פולין, ואחרות) - בה המחירים נמוכים, והמשבר עוד לא חלף - ההשקעה בנדל"ן במדינות מערב אירופה היא במחירי טרום המשבר (או במחירים קרובים לו), בשווקים חזקים ויציבים ובידיעה שההשקעה חזקה ויציבה.

אם כן, זה לא מאוחר להשקיע בנדל"ן במדינות מערב אירופה - רק צריך לחפש בזהירות את הנכס המתאים, ולהתאים את סוג הנכס לגובה ההשקעה המתאימה (בעלות דירה במרכז העיר במדינות מזרח אירופה - במדינות המערב תוכלו לרכוש בית בפריפריה ודירות באזורים פחות מרכזיים). התמורה - נכס שיעלה בערכו לאט אבל בטוח, ביקוש יציב ומספק לדירות כמו שלכם בשכירות, וניהול קל ונוח - כולל מכירת הנכס במידת הצורך.

איפה במערב אירופה כדאי להשקיע בנדל"ן מניב?

בכל שנה מתפרסמת רשימת היעדים המובילים להשקעות בנדל"ן מניב בעולם. כיום, יעדים מובילים להשקעה הם: ברלין (בגרמניה), דבלין (באירלנד), מדריד וברצלונה (בספרד), וגם לונדון ופריז. מומלץ לבחון כדאיות ההשקעה בנדל"ן בערים פחות מרכזיות או בפאתי הערים מרכזיות - שם מחירי הנדל"ן נמוכים בעד 50%, אולם התשואה משכירות עשויה להיות גבוהה.

השקעה בנדל"ן במערב אירופה - בחירה חכמה ונוחה

חשוב לדעת, כי התהליך של רכישת נכס נדל"ן בחו"ל הוא שונה מזה של רכישת נכס בישראל, וגם מדיניות המיסוי ואחזקת הנכס ידרשו תשומת לב. הבחירה בהשקעה בנדל"ן במדינות מערב אירופה - מדינות הנמצאות במרחק 3-5 שעות טיסה מישראל, תקל על ניהול הנכסים. ובשילוב עם כלכלן המתמחה במיסוי במדינה הנבחרת וחברת ניהול נכסים שתאפשר אחזקה, ניהול, השכרה וטיפול בנכס כשאתם לא שם - תוכלו לבצע חישוב, לאתר נכס, לרכוש, להשכיר ואף למכור אותו ברבות הימים - כהשקעה כלכלית רווחית יותר מכל תכנית חיסכון, חשבון השקעות או בחירת כלכלית אחרת.