• החלפת שערי מטבע

אזור אישי
header_image
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות. האם יש להציג אותן כרגע?
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות
תוצאות החיפוש שלך

השקעות נדל"ן בארצות הברית

מה עוד לא נאמר על  השקעות נדל"ן בארצות הברית ? הן יציבות, הן מגלמות הזדמנות לתשואה יפה על ההשקעה ועוגן כלכלי משמעותי, הן זולות עכשיו ומחירן רק הולך ועולה - השקעות נדל"ן בארה"ב - עכשיו, או שמא כבר מאוחר מדי?

משבר הסאב פריים של תחילת שנות ה - 2000, האסון של אחד, ההזדמנות של האחר

בשנת 2007, החלו ניצני משבר כלכלי חריף בארה"ב (שהתחיל דווקא מתקופת שגשוג והלוואות משכנתא לכל דורש שנוטליהן לא יכלו להחזיר) שהתפשט לכדי משבר כלכלי עולמי. השפעות משבר הסאב פריים היו מרחיקות לכת, ביניהן הורדת הריבית של הפדרל ריזרב מרמה של 5.5% ל - 0% בתוך פחות משנה; חובות של מיליארדי דולרים מטעם חדלי פירעון בגין משכנתאות לבנקים המקומיים; וגולת הכותרת - צניחה מהדהדת של מחירי הנדל"ן (ביחד עם הביקוש המקומי לנדל"ן) בארה"ב. מחירי הבתים "נחתכו" ביותר מ - 50%, ומוכרים עמדו מול שוקת שבורה, כאשר שוק הרוכשים בארה"ב נותר יתום ומרוקן.

בדיוק אז, באזור השנים 2008 - 2010, כאשר ארה"ב היתה עמוק בתוך המשבר ומחירי הנדל"ן, כאמור, בשפל שלא נראה כמותו, החל השיח בנוגע לרכישת נדל"ן בחו"ל. תמורת כמה עשרות אלפי דולרים (סכום שאין מה להשוותו לסכום שיש להעמיד לטובת רכישת דירה בישראל) יכלו משקיעים מחו"ל לרכוש בתים יפהפיים, באזורים מבוקשים.

מאז ועד היום - מחירי הנדל"ן כבר כמעט וחזרו לרמה של טרם המשבר. במרכזי הערים הגדולות (כמו ניו יורק, לוס אנג'לס, ואחרות) כבר קשה למצוא "מציאות". אבל - במיקומים רבים ברחבי המדינה ניתן למצוא אזורים שרמת המחירים בהם רק החלה לעלות, או שמחירי הנדל"ן בהם נמוכים ומגלמים תשואה של מעל 10%.

ההשקעה והרווחים בהשקעות נדל"ן בארה"ב

על מנת לזהות נכס מניב של נדל"ן בארה"ב, חשוב להבין את העלות הכוללת של הנכס שאתם מתעניינים בו. עלות זו תגלם את תשלומי המסים המקומיים (הן על אחזקת המבנה והן על תקבולי השכירות ממנו) ואת התשלומים עבור אחזקתו. התשואה תהיה היחס בין הכנסות (משכירות, ולעיתים לחישוב זה מוסיפים את הרווחים על עליית ערך) לבין ההוצאות על הנכס. נכס בעל תשואה טובה הוא נכס עליו תוכלו להרוויח מעל 8% תשואה בשנה. רק על מנת  לסבר את האוזן - בשנת 2016, קשה מאוד לרכוש נכס נדל"ני בישראל שהוא בעל תשואה של מעל 4.5%.

השקעה בנדל"ן בארה"ב - השקעה נבונה ויציבה

שוק הנדל"ן בארה"ב הוא כבר לא השוק הלא-יציב של 2008. מדובר בשוק חזק, בתוך כלכלה שנמצאת בתנופת צמיחה, ובהשקעה יציבה ורווחית לטווח ארוך. נכסי נדל"ן מוצלחים באזורים אטרקטיביים מספקים עליית ערך שנתית של 2% ויותר, כך וההשקעה מספקת גם הכנסה פסיבית משכירות, וגם עוגן כלכלי בצורת נכס ששוויו הולך ועולה. השקעה חכמה בנדל"ן בארה"ב עשויה להיות - ממש היום - הבחירה הכלכלית החכמה ביותר שניתן לעשות, בתנאי שהמשקיע מחפש השקעה לטווח ארוך ושאיתור הנכס נעשה במקצועיות. מומלץ להיוועץ בבעלי מקצוע מומחים בהשקעות בנדל"ן בחו"ל, ובפרט בארה"ב, על מנת לאתר נכסם מתאימים, להעריך את גובה התשואה שיספקו, וללוות את תהליך הרכישה, אחזקת הנכס ומכירתו ביום מן הימים.

מאמרים קשורים השקעה בארצות הברית :