• החלפת שערי מטבע

אזור אישי
header_image
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות. האם יש להציג אותן כרגע?
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות
תוצאות החיפוש שלך

השקעות והשקעות נדל"ן בפולין

פורסם ע''י admin ב 15/12/2016
| 0

השקעות נדל"ן בפולין

בשנים האחרונות נחשבת פולין ליעד המועדף על משקיעים ישראלים המעוניינים להשקיע בנכסי נדל"ן במזרח אירופה.

מהם היתרונות שהפכו את פולין ליעד אטרקטיבי להשקעה?

פולין חברה אל האיחוד האירופאי בשנת 2004 ובהשוואה למדינות רבות שניזוקו כתוצאה מההאטה הגלובלית בתחום הכלכלה, כלכלת פולין נהנית מיציבות יחסית. עם העובדה שהתמ"ג שלה נמוך באופן ניכר מהתמ"ג האירופאי הממוצע, היא נמצאה כמדינה היחידה שצלחה את המשבר הכלכלי עם צמיחה חיובית של התמ"ג שלה. יתרונות נוספים המעניקים לפולין עדיפות הם מיקום אסטרטגי, בין רוסיה וגרמניה, שלטון יציב, תשתית פיננסית איתנה והביקוש המקומי הגבוה העומד מול שיעור ייצוא נמוך יחסית, שהינו נמוך בכ – 20% משיעור הייצוא האירופאי הממוצע.

ענפי התעשייה הדומיננטיים בתעשייה הפולנית הם מכרות פחם, פלדה, ברזל, כימיקלים, זכוכית, עיבוד מזון, מכונות לבניין, טקסטיל, בניית אניות ומשקאות, כאשר שיעורי המס האטרקטיביים של פולין הופכים אותה ליעד מועדף להשקעה. יתירה מזאת, הודות לכתב האמנה להגנה הדדית ולקידום השקעות שנחתם בין ישראל ופולין בשנת 1992 ותוקן בשנת 1997, המסחר בין ישראל ופולין איננו מורכב, ובהתייחס להתפתחות הכלכלה הפולנית ולפוטנציאל המרשים שלה, הוא גם משתלם בהחלט. במסגרת האמנה הוסדרו נהלי ייצוא וייבוא, הסכמי הסחר, שיעורי המס שיושתו על מרוויחים ומניעתו של כפל מס.

מה חשוב לדעת לפני השקעה בנדל"ן בפולין?

כיום, ניכר היקף פעילות מרשים של משקיעים ישראלים בפולין הבוחרים להשקיע את כספם באפיקי נדל"ן מגוונים לרבות דירות מגורים, מרכזי קניות, נדל"ן מניב ומלונות, כאשר חלקם מבססים את השקעתם על האמנה הישראלית-פולנית ואילו אחרים מבכרים להשקיע באמצעות מדינה שלישית כמו קפריסין. אם השקעה בפולין מעניינת אתכם, מומלץ מאוד לערוך תכנון מקיף ויסודי של המיסוי, אשר עשוי לספק חיסכון משמעותי ולחסוך מכם תשלומי מס גבוהים ומיותרים.

מאמרים קשורים :