• החלפת שערי מטבע

אזור אישי
header_image
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות. האם יש להציג אותן כרגע?
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות
תוצאות החיפוש שלך

השקעות, השקעות נדל"ן במזרח אירופה

אם אתם מחפשים את היעד הבא שלכם להשקעות בנדל"ן - אנחנו ממליצים לשקול את מדינות מזרח אירופה כיעד חם להשקעות כאלה. הסביבה שהיא עדיין מתפתחת, השוק שהוא רחוק מלהיות רווי, האפשרויות המגוונות לרווחים גבוהים ולתשואה מכובדת - וכמובן, הסיכון הנמוך יחסית בהשקעות כאלה - כל אלה הופכים את מדינות מזרח אירופה למדינות שחשוב לשקול להשקעות בנדל"ן. אילו מדינות במזרח אירופה מככבות בראש רשימת המדינות הרווחיות להשקעה בנדל"ן, ומה חשוב לדעת על כאלו השקעות? על כך ועוד - במאמר שלפניכם

מזרח אירופה - מדינות שרחוקות מרוויה

בניגוד לארה"ב ולמדינות מערב אירופה (כמו אנגליה, צרפת, איטליה ואחרות) - מדינות מזרח אירופה מציעות השקעות שיש בהן מידה משתנה של סיכון - אבל גם יש הזדמנויות של זהב להשקעה בנדל"ן מניב - וזה קורה ממש עכשיו, בשנים הללו. מדובר במדינות יציבות, בעלות שלטון דמוקרטי, כלכלה מפותחת בסימן עליה והשקעות עתק של חברות בין לאומיות במרכזי סחר ואפילו בנכסי נדל"ן. היום, אתם יכולים להפוך בעליהם הגאים של בית מפואר בהשקעה של פחות ממאה אלף ש"ח. התשואה - בשמיים. הסיכון - הולך ופוחת ככל שהשנים חולפות. במילים אחרות - מדינות מזרח אירופה אמורות להיות היעד החם הבא של השקעות בנדל"ן, עבור משקיעים ישראליים, ובכלל.

מיהן המדינות שחשוב להזכיר, כאשר שוקלים השקעה בנדל"ן במזרח אירופה?

הסיבה העיקרית לכך שחשוב לשקול את מדינות מזרח אירופה להשקעה בנדל"ן היא, שמחירי הדיור שם צפויים לעלות משמעותית. בניגוד למדינות מערב אירופה, שם מאז המשבר הכלכלי של שנת 2008 המחירים התייצבו פחות או יותר, במדינות מזרח אירופה אנחנו רואים עליה יציבה, מתונה ואיטית במחירי הדיור - וזה עוד לא מאוחר לרכוש נכסים במיקומים מרכזיים, במרכזי ערים שוקקות, באזורי תעשיה ומסחר בשכירות גבוהה, או בפריפריות להשכרה למשפחה לטווח ארוך - במחירים נמוכים מאוד, ביחס למחירי רכישת נדל"I במדינות אחרות. שווה לשקול, לפי סדר אטרקטיביות יורד, את: פולין, צ'כיה, הונגריה, רומניה, ואולי גם סלובקיה.

במחירים האלה? שקלו נכסי נדל"ן במיקומים הכי אטרקטיביים

בניגוד להמלצתנו להשקעות בפריפריה בשווקים שכבר מיצו את עליית המחירים ובסביבות של עליית מחירים שנראה שהתמתנה; דווקא במדינות מזרח אירופה נמליץ לכם "ללכת על גדול" - בדקו נכסי נדל"ן מניבים להשקעה בערי הבירה, במרכזי הבילוי והמסחר, ובאזורים הפופולאריים. שם, תוכלו להשיג תשואה גבוהה, שכירות נוחה, וגם ניהול נכס בתנאים נוחים ומקרוב. כמובן, שחישובי הכדאיות עבור כל נכס ייעשו באופן אינדיווידואלי, ביחס למחיר המבוקש עליו, גובה השכירות באזור, עלויות נוספות, ועליית הערך הצפויה עבור הנכס.

מימון, משכנתא, והלוואות בהשקעות בנדל"ן במדינות מזרח אירופה

בחלק מן המקרים תוכלו להשיג מימון בתנאים אטרקטיביים במיוחד בבנקים מקומיים או בחברות אשראי אירופאיות עבור רכישת נכס נדל"ן. לעיתים, תגלו שמוטב להשיג את המימון הנדרש כאן בארץ.

מיסוי ותשלומים נוספים

כל מדינה במזרח אירופה (ובכלל) היא בעלת חוקי מס משלה. בטרם תבחרו נכס נדל"ן להשקעה, אנחנו ממליצים על בחינה מקיפה באמצעות מקצוען כספים שמתמחה בחוקי המכר ותקנות המס של המדינה הרלוונטית.