• החלפת שערי מטבע

אזור אישי
header_image
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות. האם יש להציג אותן כרגע?
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש מתקדמות
מצאנו 0 תוצאות
תוצאות החיפוש שלך

השקעות נדל"ן בגרמניה - מידע

פורסם ע''י admin ב 16/12/2016
| 0

מחפשים ייעד אטרקטיבי להשקעה בנדל"ן? שווה לבדוק השקעות נדל"ן בגרמניה !

הכירו את גרמניה, אחת המדינות החזקות והעשירות ביותר בעולם. הכלכלה הגרמנית הינה הגדולה באירופה ומייצאת לכל רחבי העולם. אמנם גרמניה היא מדינה עשירה ויוקר המחיה שלה עולה - כפי שניתן לראות את המגמה בכל מערב אירופה, אך השקעות נדל"ן בגרמניה, הן בין האפשרויות להשקעה אטרקטיבית במחירים משתלמים – אם מבצעים אותה נכון.
רוב הישראלים והמשקיעים הפרטיים בחו"ל, מעדיפים להשקיע בעיקר בעסקאות נדל"ן במזרח אירופה ובארצות הברית. אך למשקיע המפזר את השקעותיו, כדאי לשקול גם השקעות נדל"ן בגרמניה על מנת שהתוצאות תהינה רווחיות יותר.

ערים מובילות להשקעה בגרמניה

אחד מן המרכיבים החשובים ביותר לביצוע השקעה בצורה חכמה ונכונה, הוא לבחור את האזור או את הערים המשפיעות והמובילות ביותר בתחום. הערים המובילות, העשירות והמפותחות בגרמניה כיום הן בדרך כלל הנמצאות בצד המערבי של המדינה. לאורך שנים הייתה גרמניה מחולקת ובכך השפעת החלוקה נתנה את אותותיה ולכן הערים במזרח נחשבות עניות יותר ולכן מהוות יעד אטרקטיבי יותר להשקעות.

בערים מינכן, פרנקפורט (מרכז העסקים הגרמני), שטוטגרט ועוד, השכירות שתתקבל על ההשקעה תהיה גבוהה מאוד אך כמובן שגם ההשקעה עצמה יקרה. הערים התעשייתיות יותר הן אטרקטיביות להשקעה ויכולות להראות צמיחה חיובית גדולה יותר בעתיד, אך מומלץ להיוועץ על כך עם יועץ פיננסי ותיק ופעיל בתחום.

מדוע כדאי להשקיע בגרמניה ?

ישראלים המשקיעים בתחום השקעות נדל"ן בגרמניה, מדגישים את היכולת הכלכלית הרבה שמפגינה המדינה ביחס למתחרותיה בתחום זה כסיבה מרכזית לפעילות ההשקעה האינטנסיבית. מספר העסקאות שהתבצעו בפרק זמן של שלושה חודשים יכול להגיע לכ­550 מיליון אירו המוערך בכ־2.8 מיליארד שקלים. דוגמה בולטת לעסקה בסדר גודל ברמה גבוהה, הפורסמה ב"גלובס", היא כוונתה של איי.די.או לגייס לפחות 400 מיליון אירו בהנפקת פעילותה בבורסה של פרנקפורט.

תשואות ומגמות בהשקעות נדל"ן בגרמניה

גרמניה מתאפיינת מול שאר המדינות באירופה כמדינה בעלת שוק עבודה מפותח, שכר גבוה לנפש ושיעור אבטלה נמוך. חוזקה של הכלכלה הגרמנית מתבטא גם בשוק העבודה היציב. על פי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בגרמניה, שיעור האבטלה המתואם עונתית הסתכם ב- 4.2% בחודש אפריל 2016. מספר הבלתי מועסקים הסתכם בחודש מאי ב- 2.6 מיליון. נקודת אור נוספת בנתוני התעסוקה הגרמניים היא כי שיעור האבטלה בקרב הצעירים, בני 25 ומטה, קטן במהלך חודש מרץ והסתכם בשיעור של 6.9%, לעומת 7% בחודש פברואר. התשואות בנדל"ן מגורים מניב אותן ניתן להשיג הן 3%-6% ובנדל"ן מסחרי מניב מעל לתשואות הללו וזאת בהתעלמות מעליית הערך.

מיסוי נדל"ן תושבי חוץ בגרמניה

על מנת למנוע כפל מס בין ישראל לגרמניה בתחום הנדל"ן, מעניקה האמנה האחראית לכך את זכות המיסוי הראשונית עבור אזרחי ישראל, למדינה שבה נמצאים המקרקעין. כאשר במקביל להם, למדינה ניתנת זכות מיסוי שיורית וזאת בעקבות זיכוי בגין מיסויה של מדינת המקור. בדרך כלל, הזיכוי מדבר על הכנסות מסוג מכירת ורכישת נדל"ן של חברות המחזיקות במקרקעין.

מאמרים קשורים השקעות נדל"ן בגרמניה :